Maşa ve Koca Ayı – Piyano Dersi | Türkçe Dublaj Maşa ile Koca Ayı Türkçe izle TV8

Maşa ve Koca Ayı – Piyano Dersi | Türkçe Dublaj

Url

Maşa ve Koca Ayı – Piyano Dersi | Türkçe Dublaj

masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-1
Güneşli bir yaz gününde Koca Ayı elinde bir sepet ile mantar topluyordu. Önüne çıkan tüm mantarları toplarken birden karşısına büyük bir piyano çıktı.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-2
Koca Ayı
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-3
piyanonun kapağını kaldırdı ve tuşlarına dokundu. Baktı ki çalışıyor hemen piyanoyu kucakladığı gibi evinin yolunu tuttu.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-4
Sanki bir piyano hasreti varmış gibi o kadar sevindi ki… Hemen piyanoyu salonunun en güzel yerine yerleştirip çalmaya başladı.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-5
Çalarken birkaç akordunun bozuk olduğunu fark etti ve alet çantasını alarak piyanonun altına girip tamir etmeye başladı.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-6
Her bir müdahale edişinde kalkıp kalkıp piyanonun tuşlarına basıyor, çalışıp çalışmadığını kontrol ediyordu. Evet artık her şey hazırdı.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-7
Koca Ayı, piyanonun taburesini de boyuna göre ayarladıktan sonra piyanoyu büyük bir ustalıkla çalmaya başladı.
masa-ile-koca-ayi_
Çaldığı melodi o kadar eğlenceliydi ki Koca Ayı çalarken kendinden geçmişti.
masa-ile-koca-ayi-
Koca Ayı, son tuşa bastı ve karşısında haylaz kızımız Maşa’yı gördü. O kadar ürkmüştü ki Maşa’yı karşısında görmeyi beklemiyordu.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-8
“Piyano çalmayı biliyorsun ve bunu bana öğretmedin! Öğrenmeliyim, nasıl çalındığını öğrenmeliyim!”
masa-ile-koca-ayi
Diyerek piyanonun yanına geldi Maşa. Ayı eyvah baş belası yine geldi der gibi baktı Maşa’ya.
masa-ile-koca-ayi -_
Ama Maşa’nın hiç umurunda bile değildi. Vay be bebeğim ne kadar da büyükmüş diyerek bisikleti ile piyanonun altında turlamaya başladı Maşa.
masa-ile-koca-ayi -
Maşa bir an önce piyano öğrenmeye başlamak istiyordu. Vay canına, hayatımda piyano olmadan nasıl yaşamışım ben diyen Maşa,
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-9
demek bunca zaman hayatımda müzik eksikmiş diyerek Koca Ayı’ya kendisini acındırmaya çalışıyordu. Maşa, bir anda kıyafet değiştirerek piyanonun taburesine oturdu. Ünlü bir piyanist olmak için sabırsızlanıyordu.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-10
Koca Ayı, Maşa’ya notaları öğrenmesi için bir kitap getirir. Maşa, tuşlara basmak için bu kitabı çalışmaya ihtiyacı olmadığını söyler ve piyanoyu çalmaya başlar.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-11
Haydi neşeli bir şeyler çalalım diyerek piyanonun tuşlarına dokunduğu anda Koca Ayı kulaklarını tıkadı. Maşa nota bilmediği ve piyanodan anlamadığı için berbat sesler çıkartıyordu.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-12
Bilinmesi gereken en önemli şey reverans yapmaktır diyerek selamını da verdi Maşa. Koca Ayı Maşa’ya kızdı ve piyanonun üzerine bıraktığı nota kitapçığından bir sayfa açarak işaret etti.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-13
Maşa, bu gamları hiç sevmedim diyerek başını çevirdi. Ama Koca Ayı kararlıydı bu kitaptan Maşa’yı çalıştıracaktı. Ayı, tek eli ile piyanonun tuşlarına basarak kısa ve harika bir ses çıkarttı.
masa-ile-kocaayi-piyano-dersi-15
Maşa Koca Ayı’nın bastığı seslere hayran kaldı. Hemen kendisi de aynı şekilde çalmayı denedi ancak Koca Ayı gibi kocaman eli ve parmakları olmadığı için tek eli ile beceremedi. Koca Ayı tekrar gösterdi. Tekrar, tekrar ve tekrar … En sonunda sinirlenen Koca Ayı, Maşa’yı boğazlamanın eşiğinden dönerek, notalar tek parmak basarak çalmayı gösterdi. Bu sefer piyanoyu çalmayı başaran Maşa, tek başına dev bir kadro olmaya başladı. Koca Ayı evin içerisinde nereye baksa bir Maşa görüyordu. Bakalım bu piyano macerası ne şekilde sonuçlanacak?

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Etiketler: , ,
YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Gül 23 Ocak 2016

Kızımla beraber beğenerek izlediğimiz
bölümlerden birisi de buydu.En sonunda
masha piyano çalmayı öğrendi derken
bir de ne görelim Masha çoktan uyumuş.

No votes yet.
Please wait...